O nás

5. dubna 2013 v 11:38

Jsme dvě!

Já se jmenuju Martina a je mi 26 a pak je tady moje maminka Marcela jejíž věk by nedokázala vypátrat ani FBI :). Tenhle blog vznikl proto abychom se podělily o svou lásku ke všemu sladkému. Rády děláme různé zajímavé dezerty, kterými se inspirujeme hlavně v zahraničí proto tady žádné české buchty nenajdete. To samozřejmě neznamená, že buchty od babičky nemáme rady...jenom o nich prostě není tenhle blog. Nejraději hledáme v knížkách z USA a taky z Francie. Některé recepty upravíme, některé necháme původní a některé samy vymyslíme. Chtěly bychom zkusit lidi trošičku inspirovat a ukázat, že i dezertům se dá dat jiskra. Dezerty jsou barevné, veselé a krásné, a u jejich výroby se dá odreagovat a královsky pobavit. A to je na nich skvělé!!!

Naše práce...

Veškeré fotky a videa u receptů jsou naše práce tak je prosím nekopírujte. Jednu nebo dvě fotky můžete použít pokud uvedete odkaz na tento blog. Pokud chcete víc fotek tak vezměte do ruky foťák....když chcete psát o vaření musíte přece něco uvařit. No a pak už jen zmáčknete spoušť a je to :). My se snažíme dodržovat tyto pravidla...

  • pokud někde najdeme něco o co se chceme podělit tak píšeme vlastními slovy a nekopírujeme slovo od slova
  • jsou určité recepty, které jsou prostě pořad tak nějak stejné třeba na bábovku tam pak nemusíme psát odkaz
  • a teď to hlavní...
  1. Pokud uveřejním recept od někoho jiného uvedu "převzato od..."
  2. Jestli recept nějak změním (např. poměr surovin..) napíšu že je "inspirovaný..."
  3. Pokud v receptu změníte 3 a více surovin můžete většinou uvést že je "váš"
  • no a když si nejste jistí není nic lehčího než se zeptat autora.
...byly bychom rády, kdyby jste je dodržovali také.

Jak tvoříme?

Už na začátku jsem zmiňovala, že se hodně inspirujeme v USA a Franci. Využíváme k tomu knihy například z Amazonu. Některé se dají koupit i u nás ale je jich minimum a ty nejlepší to stejně nejsou takže překládáme. Většina surovin v receptech je uváděna v šálcích, lžičkách a lžících. To proto, že jsou to běžně používané míry v USA a taky proto, že je to jednodušší na manipulaci. Takže pokud chcete tvořit podle našich receptů doporučuju pořídit si odměrky na šálek, lžíci a lžičku, které jsou i u nás běžně dostupné. Nebo můžete použít to co máte doma ale nemusí to být pak přesné.

Co neděláme...

- pečením se neživíme a ani to neplánujeme
- nic nepropagujeme
- a v žádném případě netolerujeme komentáře, které jsou arogantní nebo se netýkají tématu. Konstruktivní kritika bez anonymity je vítána.

Co děláme...

- hledáme, překládáme, vymýšlíme, mícháme, válíme, pečeme, vaříme, zdobíme, krájíme, ochutnáváme, natáčíme, fotíme, píšeme...
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Aktuální články

Reklama